Použité technologie

Ovládání přes internet | Elektronický expanzní ventil | Inverterová technologie

Tepelná čerpadla Master Therm CZ nejsou běžná tepelná čerpadla

Progresivní technické řešení, zvláště elektronicky řízené vstřikování chladiva, ovládání a diagnostika po internetu, vysoké topné faktory, nejlepší kompresory, robustní konstrukce a dlouhá životnost vyjádřená m.j. sedmiletou záruční dobou, maximální vybavenost, zvládnutí inverterových technologií, trvalý růst exportu, získání hlavních cen na významných a prestižních výstavách a veletrzích a další - to všechno jsou prvky mozaiky vytvářející obrovský zájem o tepelná čerpadla Master Therm CZ.


Ovládání přes internet

Master Therm - Ovládání tepelného čerpadla pomocí počítače

Služba Ethernet - záruka pohodlí a bezpečného provozu

Tepelná čerpadla Master Therm CZ lze velmi jednoduše ovládat pomocí jakéhokoliv počítače. Stačí pouze objednat si spolu s tepelným čerpadlem aktivaci tohoto připojení a zřídit si u poskytovatele internetového připojení veřejnou IP adresu (v rozsahu od 0 do 120 Kč za měsíc).

Následně budete moci nastavit na dálku veškeré parametry vašeho tepelného čerpadla např.:


Vzdálený servis 24 hodin

Jakmile bude vaše tepelné čerpadlo připojené k internetu, získáte navíc jistotu, že je vaše tepelné čerpadlo neustále pod kontrolou. Servisní středisko MasterTherm CZ umožňuje sledovat veškeré parametry tepelného čerpadla on-line a vyhodnocovat případná poruchová hlášení.

Naši technici se tak dozvědí o případné závadě dříve a jsou schopni problém vyřešit buď "na dálku" nebo (pokud by se ukázala nezbytná oprava na místě) přijedou již připraveni na konkrétní servisní zásah.

Tato služba je zdarma.


Master Therm - Elektronický expanzní ventil

Elektronický expanzní ventil

Elektronicky řízený expanzní ventil posouvá tepelné čerpadlo o několik tříd výš. Zvyšuje jeho účinnost (topný faktor), provozní spolehlivost i dobu životnosti zařízení. Zjednodušuje výrobu, uvádění do provozu i servis. V oblasti tepelných čerpadel je po zavedení scroll kompresorů elektronický expanzní ventil největší technickou inovací poslední doby.


1) EEV maximalizuje provozní účinnost

2) EEV = jednodušší konstrukce, výroba i montáž

Celý systém je založen na náhradě mechanických či termomechanických elementů nejmodernější elektronikou. Z hlediska vlastního chladícího okruhu dochází k výraznému zjednodušení celého systému. TEV, magnetický ventil a zpětná klapka jsou nahrazeny jedním EEV. Přínosem je tedy méně pájení a méně komponentů.

3) EEV zvýšuje celkovou provozní spolehlivost

Méně komponentů = méně možností poruchy. Existuje samozřejmě možnost poruchy elektroniky, kterou lze však snadno a rychle vyměnit bez zásahu do chladícího okruhu.

4) EEV prodlužuje životnost kompresoru

Životnost kompresoru prodlužuje jeho znatelně menší tepelné namáhání, neboť nízké sací přehřátí přináší nižší teplotu výtlačných par z kompresoru, nižší tlakový poměr, což podstatně méně zatěžuje kompresor.

5) EEV snižuje hlučnost vnější jednotky

Pokud je venkovní teplota -15°C a teplota topné vody 50°C, je slyšet při přepnutí reverzního ventilu značný hluk. EEV dokáže přepouštěním chladiva tlaky téměř vyrovnat a tím hluk podstatně zredukovat.

6) EEV usnadňuje uvedení do provozu

Uvedení tepelného čerpadla (zejména vzduch-voda dělené konstrukce) do provozu je velmi náročná záležitost, pokud má být systém optimálně naladěn. TEV, původně zkonstruovaný pro použití v chlazení a mražení není pro tepelné čerpadlo ideální. Odborníků, kteří umí nastavit statické přehřátí (a jsou na to vybaveni) je opravdu málo. Důsledkem toho bývá často neefektivní chod čerpadla, končící až zničením kompresoru. S EEV jde o automatické samonastavení celého systému.

7) EEV zjednodušuje servis

Případné hledání a odstranění problému je velmi jednoduché. Pouhým přepnutím EEV do manuálního režimu je možno s chladicím okruhem pracovat velmi rychle a pohodlně.


Inverterová technologie

Tepelné čerpadlo s řízeným výkonem

O zvládnutí inverterové technologie se pokoušejí snad všichni výrobci kompresorů pro chladicí a tepelnou techniku. Pomocí ovládání založeném na frekvenčním měniči tepelné čerpadlo umožňuje plynulou regulaci topného/chladícího výkonu v rozsahu cca 30-100%. To má celou řadu dalších výhod:


V případě tepelného čerpadla Inverter od firmy Master Therm CZ se jedná opravdu o světový unikát, protože zatím na světový trh žádný výrobce neuvedl tepelné čerpadlo s tak mimořádnými užitnými vlastnostmi:

Sedloň tepelná čerpadla - Zbyněk Sedloň, Švamberkova 1182, 390 01 Tábor tel.: 777 724 575
Tomáš Trantýr ©2009