Tepelná čerpadla vzduch - voda

Popis systému

Díky klimatickým podmínkám České republiky (průměrná teplota v topném období se pohybuje kolem 4°C) splňuje tento systém výborně požadavky na poměr cena/výkon. Spolu s jednoduchou instalací je toto ukazatelem vysoké prodejnosti systému (až 70% produkce Master Thermu). Firma Master Therm CZ se zabývá výrobou dvou verzí systému vzduch-voda:


Master Therm - Tepelné čerpadlo vzduch - voda

1. Dělená konstrukce, tzv. split

Tento systém se skládá z venkovní jednotky (výparník a ventilátor), kde se energie odebírá a vnitřní jednotky do které se přes teplonosné médium (chladivo) odebraná energie přenáší. Tam se energie zefektivňuje a předává topné vodě. Venkovní jednotka musí být od vnitřní vzdálena maximálně do 15-ti metrů vedení potrubí.

Výhodou tohoto systému je velká variabilta venkovní jednotky. Lze ji umístit vertikálně nebo horizontálně na základ nebo vertikálně na konzoli, která je součástí dodávky. Jednotku lze umístit i na střechy s malým spádem.

Nevýhodou tohoto systému je vyšší cena instalace (především kvůli propojování primárního okruhu - "chlaďařině"). Zástupcem tohoto systému je EasyMaster a špička split systému vzduch-voda: AirMaster2.Master Therm - Tepelné čerpadlo vzduch - voda

2. Venkovní kompakt

U tohoto sytému jsou veškeré komponenty tepelného čerpadla umístěny v jedné konstrukci, která je umístěna ve venkovním prostoru. Topná voda se tedy ohřívá venku (topný systém musí být naplněn nemrznoucí směsí), uvnitř objektu jsou pouze nádoby na případnou akumulaci a na ohřev užitkové vody.

Menší variabilita umístění venkovního tepelného čerpadla je vyvážena zajímavou cenou instalace. Zástupcem tohoto systému je tepelné čerpadlo BoxAir.


Hlučnost

Většinu zájemců o tepelné čerpadlo typu vzduch-voda zajímá, jaká je hlučnost vnější jednotky. Ideální je samozřejmě si tepelné čerpadlo poslechnout na "vlastní uši", proto si vás dovolujeme pozvat do předváděcího centra firmy Master Therm CZ. Jakmile vyplníte kontaktní formulář, ozveme se vám a domluvíme konkrétní termín návštěvy.

MasterTherm CZ používá:Pro představu, jak tichá jsou tepelná čerpadla MasterTherm CZ, se podívejte na následující tabulku:

Hlučnost Prostředí
160 dB start kosmických lodí (až 200 dB)
100 dB v blízkosti vlaků, těžkých nákladních aut, lanovek atd.
80 dB auta, motocykly, hlučné ulice, křik
60 dB středně hlučná ulice
50 dB normální hovor, tiše jedoucí automobil, tiché ulice
41 dB Nejtišší myčka AEG
41 dB Vnější jednotka MasterTherm CZ (dB "A", 480 ot/min, ve vzdálenosti 5m)
40 dB tiché kanceláře
30 dB zahrady, tichá obydlí
20 dB šepot
Sedloň tepelná čerpadla - Zbyněk Sedloň, Švamberkova 1182, 390 01 Tábor tel.: 777 724 575
Tomáš Trantýr ©2009